+48 59 866 24 72 mobile: +48 500 533 466
Nadmorska 9, 84-360 Łeba
+48 59 866 24 72 mobile: +48 500 533 466
Nadmorska 9, 84-360 Łeba

Park Dinozaurów

Power Park Łeba

Skansen w Klukach

Przepięknie położony na obszarze blisko 20 ha. W otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody poznajemy poszczególne okresy z dziejów Ziemi. Zobaczysz tu min. dwa kolosy Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów oraz jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu…

PPower Park Łeba to wyjątkowy park rozrywki, w którym na obszarze dwóch ha. znajdują się: 3 Tory Gokartowe, Park Linowy z sześcioma trasami, Skok Wahadłowy, Ściankę Wspinaczkową, pole do gry w Paintball, Tor Off-Road, Tor Quadowy dla dzieci, Plac Zabaw dla najmłodszych, Strzelnicę oraz zaplecze gastronomiczne…

Skansen w Klukach to jedyne miejsce gdzie w pełni można zobaczyć jak wyglądało życie zamieszkujących te tereny Słowińców. Stare chałupy i zagrody tętnią życiem w trakcie licznych imprez folklorystycznych odtwarzających dawną kulturę, czas minionej epoki. Co roku odbywa się tu Czarne Wesele, główna impreza otwierająca sezon.

Latarnia Stilo

Ruchome wydmy

Rejsy statkiem po Bałtyku

Latarnia Stilo znajduje się około 15-20 kilometrów na zachód od Łeby, oraz około 1 kilometr na północ od miejscowości Sasino. Położona jest na wzniesieniu, około 500 metrów od morza. Do latarni można się dostać rowerem (własnym lub wypożyczonym w Łebie). Ewentualnie można urządzić sobie dłuższy spacer plażą.

Ruchome Wydmy to główna atrakcja Łeby. Około 9 km na wschód od Łeby, na mierzei utworzonej przez morze i jezioro Łebsko znajdują się góry piachu. Nazywane się ruchomymi wydmami gdyż przesuwają się na zachód (w stronę Łeby) z prędkością około 9m na rok. Najlepiej spacer na wydmy odbyć lasem i wrócić brzegiem morza.

Latem w Łebie można skorzystać z atrakcji jaką są rejsy po jeziorze Łebsko. Trasę z przystani w Rąbce do skansenu w Klukach i dalej do wyrzutni rakiet obsługują stylizowane na pirackie statki. Amatorzy morza z bogatej oferty rejsów po Bałtyku, na romantyczne zachody słońca lub też rejsy połączone z połowem ryb.